Zielona ściana mobilna – nowoczesna aranżacja zieleni w domu

Zieleń pełni bardzo ważne funkcje w otoczeniu człowieka. Nie dość, że ładnie wygląda, nadaje przestrzeni ożywionego charakteru, to jeszcze oczyszcza powietrze i wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Tradycyjnie zieleń przyjmuje postać ogrodu lub roślin doniczkowych. W ostatnich latach pojawiła się na rynku nowa opcja, która realizując wszystkie pozytywne funkcje typowej zieleni pozwala ujęta jest w niezwykłej, wręcz awangardowej formie.

Ogród wertykalny

Mowa tutaj o zielonych ścianach mobilnych, czyli sposobie wykorzystania zieleni, który w niczym nie przypomina rozwiązań wcześniej wykorzystywanych. Idea takiej konstrukcji opiera się na ścianie, w formie solidnego, metalowego stelaża, dość szczelnie obsadzonej roślinnością zieloną. Nietypowe wygląd to jedna z głównych cech takiego rozwiązania. Drugą jest natomiast mobilność ściany, realizowana poprzez jej posadowienie na niewielkich kołach lub szynach, pozwalających na jej przemieszczanie.

Zielona ściana

Jest jeszcze jedna opcja, którą daje zielona ściana mobilna – ogrody wertykalne, jakie można stworzyć przy jej wykorzystaniu. Zespół kilku takich ścian pozwala bowiem na zaaranżowanie przestrzeni zielonej, którą w razie potrzeby można zamknąć lub otworzyć w dowolnym kierunku.

Ogród pionowy

Popularność ogrodów wertykalnych wzrasta z roku na rok. Otwiera to przed producentami ścian zielonych perspektywę stałego wzrostu sprzedaży. Tym bardziej realną z powodu wprowadzania na rynek kolejnych wariacji zielonych ścian mobilnych, które z powodzeniem wykorzystywane są także w przestrzeni biurowej i w galeriach handlowych.